PVC KAPI FOLYOSU

Pvc kapı yapılacak alan öncelikle tek yüz MDFLAM bir cnc tezgâhında makinesinde istenilen model işlenir ve istenilen ölçülerde kesilir.

Cad /Cam yazılımları sayesinde nerdeyse model seçeneği sınırsızdır. Daha sonra yüzeye çekilen model de freze bıçakların bıraktığı darbe ve çapak izleri zımpara ile düzeltilir. Pvc Kapı yapmada en önemli noktalardan birisi budur çıkacak işin kaliteli olabilmesi için zımparanın çok iyi yapılması gerekir.

Pvc kapı yapılacak MDF nin zımparası bittikten sonra yüzey tutkallama işlemi için tutkallama ünitesine gider. Membran tutkalı için özellikle tercih edeceğiniz PHONIX marka tutkal atıldıktan sonra kuruma işlemine bırakılır. Kapak kenarlarının tutkallama işlemi çok önemlidir. Pvc malzemenin iyi yapışması hava ve nem izolasyonunun iyi sağlanması gerekir.

PVC Kapı için hazırlanan Mdf ye atılan PHOENIX Membran tutkalı üzerindeki tutkal kuruduktan sonra ısıtılmış veya hazırlanmış Membran prese uygun bir şekilde dizilir ve üzerine ANKA DEKOR PVC folyo serilir. Presin tablası hava almaması için komple kapatılır.

Yaklaşık 7 dakikalık bir presleme işleminden sonra artık ANKA DEKOR PVC folyomuz yapışmış olacaktır. Bu Presleme işleminde Membran Presin folyoya uyguladığı ısı yaklaşık 55 derece ile 80 derece arasındadır. Aynı zamanda uyguladığı basınç makinaya ve ortama göre değişmekle birlikte 6 bar ile 14 bar arasındadır.

Presleme işleminden sonra ANKA DEKOR PVC folyomuz fazlalık kısmından maket bıçağı ile kesilir ve ısınan kapaklar soğumaya bırakılır. Soğuma işlemi bittikten sonra temizlenip paketlenmesi için paketleme bölümüne gönderilir.

1–32 / 45 sonuç gösteriliyor

TOP